مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

در اینجا به بررسی مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند پرداخته میشود. سرمایش و گرمایش هوشمند یا Heating and Cooling System Smart یکی از محبوب‌ترین سیستم های خانه هوشمند می‌باشد. امروزه زندگی برای افراد با وجود خانه‌ های هوشمند بسیار آسان شده‌ است؛ زیرا در این خانه‌ ها انواع امکانات کاربردی وجود دارد که از راه دور و نزدیک مدیریت می‌ شوند. از جمله این تجهیزات می‌ توان به سیستم روشنایی، سیستم تهویه هوا، سیستم سرمایش و گرمایش، قفل‌ های هوشمند و… اشاره کرد. فرض کنید هیچ وقت در خانه خود احساس سرما یا گرما نکنید و انرژی هم هدر نرود. شما هر وقت وارد پارکینگ خانه ی خود می‌شوید خانه شما در حال فعالیت است تا سرما یا گرمایی که شما روی آن تنظیم کرده اید، را ایجاد کند.

سیستم های سرمایشی و گرمایشی به دو دسته صنعتی و غیر صنعتی تقسیم می شوند. سیستم های صنعتی سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستند که برای انجام پروژه های تحقیقاتی و تولیدی به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و افزایش آسایش مردم استفاده می شوند. سیستم های غیر صنعتی سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستند که در مکان هایی مانند اداره ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها، مدارس، منازل و غیره استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند : ساعت دیجیتال باشگاهی

سرمایش و گرمایش هوشمند

 1. عملیات بی صدا

یکی از مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند عملیات بی صدای آن است. در بسیاری از این سیستم ها، واحدهای خارجی که دقیقاً در خارج از ساختمان نصب می شوند، صدای زیادی تولید می کنند، اما واحدهای داخلی بسیار کوچکتر و کم صداتر هستند. بنابراین وقتی در خانه هستید صدای آزاردهنده ای از سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند نخواهید شنید.

 1. بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان یکی از مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند است. به‌عنوان یک بزرگسال، ما روزانه ۱۰ هزار لیتر هوا تنفس می‌کنیم. سیستم تهویه مطبوع اهمیت بسیار زیادی برای سلامتی ما و البته منزلمان دارد. خانه هوشمند شما با بررسی میزان رطوبت هوا، دمای محیط و… سیستم تهویه را در زمان‌های مناسب فعال‌سازی می‌کند. لازم است بدانید که با سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش، هوای محیط دائما تازه می شود و آلاینده ها کاهش می یابد. در واقع با نصب این سیستم در فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، رطوبت یا آلودگی آشپزخانه به سرعت کاهش می یابد که برای سلامت ساکنین بسیار مهم است.

 1. هشدار خطا

درصورتی‌که به هر دلیلی سیستم سرمایش گرمایش هوشمند شما به شکل صحیح کار نکند، سیستم هوشمند ساختمان شما اخطار داده و شما را از خطای پیش‌آمده مطلع می‌سازد.

 1. راحتی بیشتر

راحتی و آرامش دلیل استفاده از ابزار اینترنت اشیا در خانه است. این که دیگر نیازی به تنظیم دمای خانه به تنهایی ندارید، باعث آرامش بیشتر خانه می شود و دیگر نگران این چیزهای کوچک نباشید. بسیاری از افراد برای اینکه در آرامش زندگی کنند تمام قسمت های خانه خود از جمله سرمایش و گرمایش را هوشمند می کنند. اگر به اندازه کافی مشغول فعالیت های دیگر هستید، آن را به اینترنت اشیا بسپارید.

 1. کاهش مصرف انرژی

از دیگر مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند کاهش مصرف انرژی میباشد. کاهش هزینه مصرف انرژی به این معنی است که هر ماه صورتحساب کمتری دریافت خواهید کرد و می توانید پول بیشتری را برای چیزهای مهم تر زندگی خود خرج کنید. این کار را می توان با استفاده از راه حل های اینترنت اشیا به گونه ای انجام داد که خانه شما فقط در زمان حضور شما کار کند و بر اساس نیازهای شما شخصی سازی شود.

 1. هزینه اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

در یک سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند به دلیل تنوع تجهیز‌ات هزینه و قیمت نیز متفاوت است.  عوامل مختلفی از قبیل قیمت و نوع تجهیزات خانه هوشمند مورد نظر، متراژ و جغرافیای منزل روی هزینه اجرای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند تاثیر دارد. برای هماهنگی این اجزا باید با دقت خاصی انجام شود تا از هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود. بنابراین بهتر است نصب این سیستم توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

نکته! سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند در ابتدا هزینه اولیه بالاتری نسبت به سیستم غیرهوشمند دارد اما به مرور زمان هزینه اولیه با صرفه جویی در هزینه انرژی جبران می شود.

بیشتر بخوانید مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند : گجت های هوشمند

مزایای سرمایش هوشمند

 1. حسگرهای حرکتی سیستم سرمایش و گرمایش خانه هوشمند

یک سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند مجهز به سنسورهایی است که وقتی افراد در خانه حضور دارند و فعالیت می‌کنند، آن را تشخیص می‌دهد. این مساله به آنها امکان می‌دهد زمان‌هایی که افراد خانواده در خانه هستند و زمان‌هایی که کسی حضور ندارد را تشخیص دهند و زمان‌بندی داشته باشند.

 1. یادگیری طولانی مدت

یک سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند توابع یادگیری داخلی دارند. این ترموستات‌ها می‌توانند در ترکیب با سنسورهای خود یاد بگیرند چه وقتی افراد فعال هستند و چه زمانی نیاز دارند سیستم سرمایش و گرمایش روشن باشد و به این ترتیب تغییرات را متناسب با آن اعمال کنند. این کار به شما کمک می‌کند در برنامه‌ریزی اولیه و تغییر فصل‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

 1. کنترل از راه دور سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

یکی از مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند کنرل از راه دور آن است. یک سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند با اپلیکیشن‌های مخصوص خود همراه است که می‌توانید آن را روی دستگاه موبایل خود دانلود کنید. در نتیجه به شما امکان می‌دهد ترموستات سرمایشی و گرمایشی را از هر جایی که اینترنت دارید، بررسی و کنترل کنید و در صورت نیاز دما را تغییر دهید. اگر در تعیطلات و یا زمان‌هایی که در خانه نیستید لازم است تغییراتی اعمال کنید، یک ترموستات متصل به وای‌فای برای شما گزینه‌ی خوبی خواهد بود.

 1. زمان آزاد بیشتر

خانه هوشمندتان شما را دوست دارد. چیزهایی که شما دوست دارید را هم می‌داند. خانه هوشمند شما به‌صورت خودکار بهترین دما را در بهترین زمان برای شما فراهم می‌کند.در صورت امکان بازکردن پنجره به‌جای روشن‌کردن سیستم سرمایشی گرمایشی را به شما پیشنهاد می‌کند و به طور کل سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راهکار برای سرمایش گرمایش خانه شما را برایتان ایجاد می‌کند.

 1. سرما و گرمای همزمان

با سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، نه در تابستان احساس گرما می کنید و نه در زمستان سرد. در واقع به سرعت به تغییرات دما پاسخ می دهد.

 1. امکان کنترل دستی و خودکار

دیگر مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند امکان کنترل دستی و خودکار آن هاست. در اکثر سیستم های سرمایش و گرمایش هوشمند، حالت کنترل دستی همچنان حفظ می شود.

 1. قابلیت دسترسی

این سیستم ها از سراسر دنیا قابل کنترل هستند.

 1. یکی از مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند افزایش طول عمر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی می باشد.

کلام آخر مقاله مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند

هوشمند شدن همه جنبه های زندگی انسان می تواند خاصیت های مختلفی داشته باشد. انسان عصر جدید راحت تر از گذشته می‌تواند مشکلات خود را حل کند. راحت تر از گذشته در خانه ی خود زندگی می کند.

بیشتر بخوانید مزایای سرمایش و گرمایش هوشمند : تفاوت لامپ هوشمند و کلید هوشمند 

مزایای گرمایش هوشمند

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آیا برای خرید محصول احتیاج به مشاوره دارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من