کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی

کولر آبی یکی از بهترین کولر های گازی برای استفاده در مناطق و استان های گرم و خشک می باشد. اگر چه کولرهای آبی به طور گسترده توسط مردم استفاده می شود، اما سیستم کنترل ضعیفی دارند. سیستم کنترلی این کولرها تنها از سه کلید تشکیل شده است که تنها قابلیت روشن شدن پمپ آب و موتور کولر را دارند و در نهایت می توانند موتور کولر را روی سرعت بالایی قرار دهند. با پیشرفت فناوری، کولرهای آبی از یک دستگاه ساده به یک دستگاه هوشمند تبدیل شده اند. کلید لمسی هوشمند کولر آبی برای کنترل راحت و دقیق دما و رطوبت هوا طراحی شده است تا بتوانید کولرهای آبی سنتی خود را هوشمند کنید.

بیشتر بخوانید کلید هوشمند کولر آبی : ساعت دیجیتال باشگاهی

کلید هوشمند کولر آبی

معرفی شاخصه های کلید هوشمند کولر آبی

 • کنترل با تلفن همراه

یکی از مهم ترین ویژگی های کلید هوشمند کولر آبی این است که با اتصال به کنترل پنل می توان آن را از طریق نرم افزار مخصوص نصب شده بر روی تلفن همراه کنترل کرد. به عنوان مثال، زمانی که از محل کار به خانه برمی گردید، می توانید کولر گازی خود را روشن کنید تا زمانی که به خانه رسیدید، دمای محیط بهینه باشد.

 • تایمر روشن / خاموش

یکی از مزایای کلید هوشمند کولر آبی این است که در صورت استفاده از آن، مجبور نیستید صبح از سرما بیدار شوید یا مجبور به بیدار شدن و خاموش کردن کولر باشید. می توانید از ریموت کنترل برای روشن یا خاموش کردن کولر گازی در حالتی که روی تخت خود دراز کشیده اید استفاده کنید یا قبل از خواب تایمر را فعال کنید تا صبح کولر به طور خودکار خاموش شود.

 • روشن شدن اتوماتیک

اکثر کلیدهای هوشمند کولر آبی دارای سیستم روشن شدن خودکار هستند که با تنظیم کنترل از راه دور روی سرعت سریع استفاده می شود. یعنی با تنظیم ریموت، پمپ آب کولر روشن می شود و پس از 30 ثانیه کولر برای عملکرد بهتر با سرعت بالا روشن می شود و پس از بلند شدن به صورت خودکار روی سرعت پایین تنظیم می شود.

 • سیم کشی سنتی

کلید هوشمند کولر آبی قابل نصب در سیم کشی سنتی ساختمان بوده و نیازی به تعویض سیم کشی نیست و در جعبه کلیدهای رایج در بازار نصب می شود. در صورت نیاز می توانید کلیدهای هوشمند کولر را به صورت تک پل و دو پل یا سه پل و چهار پل خریداری کنید.

 • صفحه شیشه ای

کلید هوشمند کولر آبی به گونه ای طراحی شده است که دارای صفحه شیشه ای بوده و با لمس قابل کنترل می باشد. این کلیدها با قابلیت نصب در سیستم سیم کشی سنتی علاوه بر هوشمندسازی سیستم خنک کننده ساختمان، با ظاهر مجلل خود خانه شما را زیباتر می کنند.

 • کنترل از راه دور

کلید لمسی کولر آبی قابلیت کار با ریموت کنترل را دارد و از هر جای خانه می توانید دمای محیط را از راه دور کنترل کنید.

 • نور پس زمینه

یکی دیگر از ویژگی های کلید لمسی هوشمند کولر آبی، نور پس زمینه آن است. این چراغ به کاربر این امکان را می دهد که هنگام استفاده در شرایط کم نور به راحتی دکمه ها را تشخیص دهد. علاوه بر این، کلیدها را جذاب می کند.

انتخاب بهترین مکان نصب کلید هوشمند

 • کاملا قابل دسترس و در معرض دید باشد تا بتوانید صفحه نمایش کلید را به راحتی ببینید، و سریعا متوجه ایرادات احتمالی و کدهای خطای آن بشوید.
 • درون ساختمان (و ترجیحا در محلی که بیشتر وقت‌تان را در آن می‌گذرانید) باشد تا ترموستات موجود در کلید بتواند دما را با دقت خوبی برای کنترل کولر اندازه بگیرد.
 • دور از باد، برف، باران، رطوبت شدید و نور مستقیم خورشید باشد؛ تا نه عملکرد ترموستات مختل شود، نه برد کلید آسیب ببیند.

بیشتر بخوانید کلید هوشمند کولر آبی : گجت های هوشمند

کلید هوشمند کولر

مراحل نصب کلید هوشمند کولر آبی

 1. جا کلیدی هوشمند را نصب کنید.

آموزش نصب کلید هوشمند کولر آبی با قرار دادن قاب آن بر روی دیوار شروع می شود. برای این کار باید قاب کلید را با وسیله ای مناسب یا دستی از بدنه آن جدا کنید. بر روی قاب کلید هوشمند دو جای پیچی را مشاهده می کنید که برای اتصال قاب به جعبه تعبیه شده استفاده می شود. با کمک پیچ و چنگک موجود در بسته بندی فریم را به قوطی تعبیه شده پیچ کنید.

 1. سیم کشی کلید را انجام دهید.

در این مرحله باید پنج سیم (دور موتور تند و کند، پمپ آب، فاز و نول) را از جعبه کلید جدا کرده و طبق نمودار سیم کشی کلید به پایانه های روی دوشاخه کلید وصل کنید. سیم فاز به ورودی فاز روی دوشاخه، سیم خنثی به ورودی صفر روی دوشاخه و غیره تا انتها.

برای انجام این کار، انتهای سیم‌ها را به اندازه‌ای جدا کنید که به پایانه‌ها بپیچند و نه بیشتر.

 1. دوشاخه را به سوئیچ لمسی وصل کنید.

 پس از اتمام سیم کشی باید اتصال سیم ها را با پیچ گوشتی محکم کنید. پس از یک بررسی نهایی دیگر و زمانی که از درستی آرایش و اتصال سیم‌کشی مطمئن شدید، می‌توانید دوشاخه را با سیم‌ها به پشت کلید وصل کنید.

 1. نصب کلید هوشمند کولر آبی را نهایی کنید.

اکنون فقط باید سیم های اضافی را داخل قوطی تا کنید و ابتدا قسمت پایین و سپس قسمت بالایی را روی قوطی فشار دهید. یادآور می‌شویم که بسته به مدل محصول، گاهی اوقات روش نصب کلید هوشمند کولر آبی ایران شرق یا سایر برندها شامل نصب شش سیم به جای پنج سیم می‌شود:

 1. جفت سیم فاز و نول برای برق کولر
 2. سیم پمپ برای کارکرد کولر
 3. سیم را بردارید
 4. سیم گرد تیز
 5. سیم خنثی

بیشتر بخوانید کلید هوشمند کولر آبی : کارایی خانه های هوشمند

کلید هوشمند کولر

تنظیم کلید هوشمند کولر آبی

 • ثبت ریموت کنترل در حافظه کلید هوشمند

برای اینکه بتوانید از ریموت کلید کولر برای راه اندازی و تنظیم دستگاه استفاده کنید، لازم است ریموت را به حافظه کلید وارد کنید.

برای این منظور یکی از کلیدهای ریموت را به دلخواه نگه دارید و همزمان دکمه سریع روی کلید هوشمند را فشار دهید و این دو دکمه را برای چند ثانیه نگه دارید. بعد از اینکه یک حرف انگلیسی روی صفحه کلید ظاهر شد، هر دو دکمه را رها می کنیم.

 • تنظیم دستی کلید هوشمند کولر گازی

برای تنظیم ترموستات، تایمر و تایمر چرخش در کلیدهای هوشمند کولر آبی ابتدا دکمه ترموستات روی کلید را به مدت 3 ثانیه نگه می داریم. دمای ترموستات کولر آبی را برای روشن شدن دستگاه از طریق تایمر و کلیدهای تایمر چرخشی که با فلش های بالا و پایین مشخص شده اند تنظیم می کنیم. مثلا اگر بخواهیم کولر گازی در دمای 27 درجه سانتیگراد روشن شود با دیدن این عدد روی صفحه کلید یک بار کلید ترموستات را فشار می دهیم.

جهت تنظیم ترموستات، ابتدا دمای ترموستات را از طریق دکمه تایمر و تایمر چرخشی که با فلش های بالا و پایین نشان داده شده است، تنظیم کنید. مثلا اگر بخواهیم ترموستات کولر آبی در دمای 25 درجه خاموش شود ابتدا این دما را مشخص می کنیم و سپس دکمه enter یا همان ترموستات را یک بار فشار می دهیم. سپس تایمر را روشن یا خاموش می کنیم. به عنوان مثال می خواهیم کولر به مدت 30 دقیقه روشن یا خاموش بماند پس پس از تنظیم این عدد کلید enter را فشار می دهیم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آیا برای خرید محصول احتیاج به مشاوره دارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من