کارایی خانه های هوشمند

کارایی خانه های هوشمند

کارایی خانه های هوشمند | خانه هوشمند چه کارهایی می تواند بکند؟

در این مقاله به بررسی کارایی خانه های هوشمند پرداخته میشود. این روزها که تکنولوژی با بالاترین سرعت ممکن دارد پیش می رود، بهتر است از آن عقب نمانیم، با تکنولوژی آشتی کنیم و آن را به خانه خود دعوت کنیم و به کمک آن هر اتفاقی که در منزلمان رخ می دهد را ببینیم و بتوانیم کنترل و مدیریت را به دست بگیریم. ممکن است با عجله برای انجام کاری از خانه بیرون بروید و مشخص نباشد چه زمانی به خانه برمی گردید و فراموش کرده اید که تمام وسایل هوشمند خانه خود را بررسی کنید؛ اکنون چه کاری باید انجام دهید؟ این مسیر طولانی و پر ترافیک را با شرمساری از دیگران به خانه برگردید و از درست بودن همه چیز اطمینان حاصل کنید و یا ترجیح می دهید موبایل هوشمند خود را از جا بردارید، وارد اپلیکیشن مخصوص شوید و از خاموش بودن اجاق گاز خانه تان مطمئن شوید؟

اولین هدیه ای که تکنولوژی به ما می دهد، راحتی و کنترل آسان است. پیش تر گفتیم که شما می توانید به کمک گوشی هوشمند، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر و گاهی تنها با یک پیامک، کنترل وسایل هوشمند خود را در صدها کیلومتر دورتر از خانه خود به دست بگیرید. ممکن است ابتدا فکر کنید تشکیل یک خانه هوشمند بسیار هزینه بر است، اما چنین سیستمی در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و همین امر به تنهایی مخارج و هزینه ها را کاهش می دهد. به عنوان دومین هدیه تکنولوژی، می توانیم به داد و ستد اطلاعات اشاره کنیم. به این صورت که اگر خانه تان دچار آتش سوزی شود، به شما اطلاع می دهد تا به داد آن برسید و زندگی خود را از دست ندهید، در مواردی خود خانه راهکارهایی برای اتفاقات دارد.

کارایی خانه های هوشمند خودکار، سومین هدیه از طرف تکنولوژی به ماست. اگر مشغله های زیادی دارید و نمی توانید به طور مداوم خانه هوشمند خود را کنترل کنید، خیالتان راحت باشد. می توانید برنامه ریزی مورد پسند خود را برای آن ها طراحی کنید و کار را به کاردان بسپارید و بدانید و آگاه باشید که وسایل هوشمند کار خود را به درستی و در زمان مناسب انجام می دهند. این چنین می توانید خاموش و روشن کردن وسایل هوشمند خود را زمانبندی کنید، آلارم تنظیم کنید و… .

بیشتر بخوانید کارایی خانه های هوشمند : ساعت دیجیتال باشگاهی

کارایی خانه های هوشمند

مهم ترین هدیه ای که کارایی خانه های هوشمند به کمک تکنولوژی به شما می دهد، این است که شما را پادشاه و یا ملکه منزل خودتان می کند. خسته از راه می رسید، بدون اینکه از خودروی خود پیاده شوید درب پارکینگ اتوماتیک باز می شود، اجاق گاز از چند دقیقه قبل روشن شده است و در حال آماده کردن چای یا کافی شماست تا به محض رسیدن نوش جان کنید و خستگی را از تن خود بیرون کنید.

با وارد شدن به سالن، سیستم روشنایی به طور خودکار روشن می شود و در صورتی که بخواهید موزیک در محیط پخش می شود. اگر در یک تابستان گرم باشید و یا در یک زمستان سرد، سیستم گرمایش و سرمایش قبل از رسیدن شما دمای محیط را مطلوب می کند و زندگی را به کام شما شیرین می کنند. خلاصه کلام، همه کارایی خانه های هوشمند در خدمت شما قرار می گیرند.

نمونه هایی از کارایی خانه های هوشمند

کارایی خانه های هوشمند تشکیل شده از وسایل هوشمند متفاوت است که هر کدام مسیر ویژه خود را طی می کنند و نحوه کارکرد آن ها متفاوت است و هر کدام نتیجه مخصوص به خود را بر جا می گذارند.

  • تلویزیون های هوشمند

این تلویزیون پس از اینکه به تلویزیون متصل می شوند، شبکه، فیلم و سریال و موزیک مورد نظر شما را پخش می کنند و به نمایش در می آورند و پس از مدتی می توانند علاقه شما را بسنجند و برحسب آن فیلم مورد پسند شما را نمایش دهند.

  • سیستم روشنایی هوشمند

این سیستم می تواند مطابق با برنامه شما تنظیم شود و علاوه بر آن به طور هوشمند متوجه حضور افراد شود و نور را به میزان تناسب تنظیم کند.

  • ترموستات های هوشمند

ترموستات هوشمند می تواند از خارج از خانه نیز تنظیم شود و همچنین می تواند دمای مورد علاقه صاحب خانه را به حافظه خود بسپارد و مطابق با آن تنظیم شود. این سیستم ها میزان مصرف انرژی را ثبت می کنند و زمان تعویض فیلترها را به شما هشدار می دهند.

  • قفل های هوشمند

با کمک قفل هوشمند می توانید درباهای اتوماتیک را حتی از راه دور باز و بسته کنید. همچنین این قفل ها سنسور تشخیص اثر انگشت، کارت RFID و صفحه کلید تاچ برای باز کردن قفل به وسیله پسورد را دارد و مجهز به سیستمی است که می تواند افراد را شناسایی کند و اجازه ورود به افراد ناشناس ندهد.

بیشتر بخوانید کارایی خانه های هوشمند : کلید ریموت دار کولر آبی

کارایی خانه های هوشمند

  • دوربین های امنیتی هوشمند

دوربین امنیتی هوشمند امنیت را حتی هنگامی که شما هر جایی از دنیا غیر از خانه خود سکونت دارید ایجاد می کند. شما می توانید آن ها را بررسی و نظارت کنید تا اتفاق هولناکی برایتان رخ ندهد. همچنین سنسور حرکتی این دوربین ها هر گونه حرکت و رفتار اضافه و مشکوکی را می تواند به شما هشدار دهد.

  • خوراک دهنده‌ی حیوانات

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به حیوان خانگی خود علاقه وافری دارید، نگران مراقبت از آن نباشید، این سیستم هوشمند هنگام عدم حضور شما، به بهترین شکل این وظیفه را انجام می دهد.

  • آبیاری گیاهان و چمن ها

اگر می خواهید باغچه و گل های شما همیشه سرسبز و با طراوت باشند، کنترل آن ها را به این سیستم هوشمند بسپارید. زمانبندی درست و دقیق این سیستم باعث سرحال بودن گیاهان شما می شود.

  • سنسور نشت آب

یکی از کارایی خانه های هوشمند ، سنسور نشت آب است. اگر شیر آب شما نشتی پیدا کند و خراب شود و یا شیر آب را باز بگذارید و از خانه بروید، خانه شما به کمک سنسور نشت آب سالم و امن و امان باقی می ماند و در غیر این صورت، ممکن است کاخ آرزوهای شما هم خراب شود.

  • اهرم شیر گاز هوشمند

شاید برای یک سفر هیجان انگیز ذوق زده باشید و در مسیر رفتن به مکان مدنظر باشید که به خاطر اورید شیر گاز را نبسته اید. می توانید مسیر رفته را بازگردید و یا در طول سفر استرس آن را داشته باشید؟ به کمک اهرم شیر گاز هوشمند، خیال خود را راحت کنید و آن را در همان لحظه که صد کیلومتر از خانه دور شده اید، ببندید.

کارایی خانه های هوشمند خوب باید …

درست است که یک خانه هوشمند از هر لحاظ بهتر و پرطرفدارتر از یک خانه معمولی است، اما خانه هوشمند خوب باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. اولین ویژگی  که یک خانه هوشمند خوب می بایست داشته باشد، ایمنی بسیار بالاست به اندازه ای که اطلاعات شما به خارج از منزل درز پیدا نکند. اگر سیستم هوشمند شما ایمنی نباشد، سارقین می توانند آن را به راحتی هک کنند و لامپ ها را خاموش، دوربین ها را خاموش، قفل ها را باز و به خانه شما وارد شوند. دومین ویژگی که یک خانه هوشمند خوب باشد داشته باشد این است که گجت ها به قدری ایمن باشد که اطلاعات شما درز نکند و هکرها نتوانند به داخل آن نفوذ کنند.

کارایی خانه های هوشمند خوب باید بتواند چند کار را با هم انجام دهد و با یکدیگر تداخل پیدا نکنند؛ کار با آن باید راحت باشد و پیچیدگی نداشته باشد؛ در صورتی که همه این موارد رعایت شود خانه هوشمند تبدیل به قلمرویی می شود که همه آرزوی داشتن آن را خواهند داشت. برای اینکه بتوانید چنین خانه هوشمندی را داشته باشید، به شما مجموعه هامین را معرفی می کنم که با به کارگیری از وسایل هوشمند، فضایی منحصر به فرد را برای شما می سازد. مجموعه هامین متشکل شده از نیروهای جوانی است که مینیمال بودن را در عین به کارگیری تکنولوژی قوی، به شما تقدیم می کنند.

بیشتر بخوانید کارایی خانه های هوشمند : خانه هوشمند

کارایی خانه های هوشمند

این مقاله را به اشتراک بگذارید

آیا برای خرید محصول احتیاج به مشاوره دارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من